Tärkein Huijauskoodit Metal Gear Solid: Peace Walker HD Edition

Metal Gear Solid: Peace Walker HD Edition

Strategiaopas/läpikäynti/usein kysytyt kysymykset



CheatCC: n kuumimmat jutut! Bonus t-paidat

Huomautus: Nämä koodit edellyttävät PlayStation Network -tiliä ja tallennettua pelitiedostoa. Valitse päävalikosta Lisätoiminnot ja valitse sitten Verkko, Anna salasana. Kirjoita yksi seuraavista salasanoista avataksesi vastaavan t-paidan ja vapaaehtoisen rekrytoinnin satunnaisesti generoidulla nimellä, muotokuvalla ja tilastoilla. Huomautus: Jos sinulla on paljon sankaruus-/sankaripisteitä (10 000–100 000), mahdollisuutesi saada rekrytointeja A- ja S -luokan tilastoilla kasvaa. Lisäksi pääsykoodeja voidaan käyttää vain kerran jokaiselle yksilölliselle PSN -tunnukselle. Jos teet kirjoitusvirheitä salasanassa kolme kertaa peräkkäin, pääsysi salasanojen syöttämiseen keskeytetään väliaikaisesti 24 tunniksi.

T-paita Koodi
Musta Big Boss -tekstillä 2000016032758
Musta ja rauhan kävelijä teksti 2000016032390
Musta ja White Peace Walker -logo 2000016038415
Fox-t-paita ja varkain ase 7335042803525442 tai 6824113703281373
Harmaa ja kahvikupin taide 2000016036022
Harmaa MSF -logolla 2000016032574
Harmaa MSF -logolla 2000016032567
Harmaa ja selässä Snake -taidetta 2000016032338
Että 4315098073664006
Tummansininen MSF -logolla 2000016032635
Oliivi käärmeen taiteella 2000016035902
Tavallinen niin 2000016038576
Punainen Big Bossin kasvoilla 2000016537833
Sony Walkman W-sarja 1146280403426915
Valkoinen ja Big Bossin kasvot 2000016756791
Valkoinen Big Boss -tekstillä 2000016032680
Valkoinen ja kahvikupin taide 2000016032964
Valkoinen UNIQLO 2000016035933



Bonusrekrytoijat

Huomautus: Nämä koodit edellyttävät PlayStation Network -tiliä ja tallennettua pelitiedostoa. Valitse päävalikosta Lisätoiminnot ja valitse sitten Verkko, Anna salasana. Kirjoita jokin seuraavista salasanoista avataksesi rekrytoijan, jolla on satunnaisesti luotu nimi, muotokuva ja tilastot. Huomautus: Jos sinulla on paljon sankaruus-/sankaripisteitä (10 000–100 000), mahdollisuutesi saada rekrytointeja A- ja S -luokan tilastoilla kasvaa. Lisäksi pääsykoodeja voidaan käyttää vain kerran jokaiselle yksilölliselle PSN -tunnukselle. Jos teet kirjoitusvirheitä salasanassa kolme kertaa peräkkäin, pääsysi salasanojen syöttämiseen keskeytetään väliaikaisesti 24 tunniksi.

    2000016032307
    2000016032314
    2000016032321
    2000016032338
    2000016032345
    2000016032352
    2000016032369
    2000016032376
    2000016032383
    2000016032406
    2000016032413
    2000016032420
    2000016032437
    2000016032444
    2000016032451
    2000016032468
    2000016032550
    2000016032567
    2000016032574
    2000016032581
    2000016032598
    2000016032611
    2000016032628
    2000016032635
    2000016032642
    2000016032659
    2000016032666
    2000016032673
    2000016032680
    2000016032697
    2000016032703
    2000016032710
    2000016032734
    2000016032741
    2000016032758
    2000016032765
    2000016032772
    2000016032789
    2000016032796
    2000016032802
    2000016032819
    2000016032826
    2000016035872
    2000016035889
    2000016035896
    2000016035902
    2000016035919
    2000016035926
    2000016035940
    2000016035957
    2000016035971
    2000016035988
    2000016035995
    2000016036008
    2000016036015
    2000016036022
    2000016036046
    2000016036701
    2000016036718
    2000016036725
    2000016036732
    2000016038392
    2000016038408
    2000016038415
    2000016038422
    2000016038439
    2000016038552
    2000016038569
    2000016038576
    2000016038583
    2000016038590
    2000016038842
    2000016038859
    2000016038866
    2000016038873
    2000016038880
    2000016258073
    2000016258141
    2000016258189
    2000016258202
    2000016535563
    2000016535570
    2000016535587
    2000016535594
    2000016535600
    2000016537802
    2000016537819
    2000016537826
    2000016537833
    2000016537840
    2000016756777
    2000016756784
    2000016756791
    2000016756807
    2000016756814
    2000016756821
    2000016756838
    2000016756845
    2000016756852
    2000016756869
    2000016801361
    2000016801477
    2000016813098
    2000016865622
Ylimääräiset tehtävät

Päihitä Peace Walker kolmannen kerran ja suorita sitten suoritetut tehtävät onnistuneesti (järjestyksessä) avataksesi seuraavan tehtävän järjestyksessä:

    Extra On 14, Extra On 22, Extra On 67, Extra On 103

    Pääasiassa Zadornov -haussa, Extra 32, Extra 15, Extra 8, Extra 56, Extra 90, Extra 76

    Pääasiassa Zadornov -haussa, Extra On 42, Extra On 19, Extra On 95, Extra On 39, Extra On 35, Extra On 106



    Main On Zadornov Search, Extra On 112, Extra On 16, Extra On 33, Extra On 71, Extra On 21, Extra On 93, Extra On 86

    Main On Zadornov Search, Extra On 63, Extra On 74, Extra On 57, Extra On 59, Extra On 84, Extra On 40, Extra On 82

    Main On Zadornov Search, Extra On 60, Extra On 78, Extra On 36, Extra On 108, Extra On 34, Extra On 99

    Main On Zadornov Search, Extra On 116, Extra On 17, Extra On 101, Extra On 110, Extra On 43, Extra On 97, Extra On 118, Extra On 23, Extra On 24, Extra on 105, Extra On 25, Extra 70, Extra 26, Extra 27, Extra 94, Extra 44, Extra 41, Extra 77, Extra 20, Extra 89, Extra 55, Extra 79, Extra 9, Extra 66 , Extra On 73, Extra On 107, Extra On 58, Extra On 61, Extra On 92, Extra On 62, Extra On 100, Extra On 64, Extra On 65, Extra On 87, Extra On 111, Extra On 45, Extra Käytössä 46, Extra On 102, Extra On 47, Extra On 48, Extra On 91, Extra On 49, Extra On 75, Extra On 50, Extra On 83, Extra On 37, Extra On 98, Extra On 104, Extra On 72 , Extra On 85, Extra On 109, Extra On 96, Extra On 81, Extra On 113, Extra On 115, Extra On 117, Extra On 119, Extra On 68, Extra On 120

Monster Hunter -tehtävät

Kuuntele kaikki Chicon äänitiedotteet valitsemalla tehtävä, valitsemalla Briefing Files ja siirtymällä Chico -tiedostokirjastoon. Kun olet kuunnellut kaikki nauhat, valitse Lisätoiminnot -tila ja valitse ”[029] Kohteen sieppaus”. Aloita tehtävä, huolehdi kolmesta vartijasta ja tuhoa esinelaatikko. Kerää sen tavarat, mutta sen sijaan, että menisit louhintapaikkaan, siirry etelään Playa del Alban rannalle. Kun tulet rannalle, käänny vasemmalle ja mene laituriin. Miller ilmoittaa sinulle oudosta eläimestä tässä paikassa. Juokse telakkaa ja etsi Trenya Hirviönmetsästäjä sarja. Valintaikkunan jälkeen voit käyttää '[121] Hunting Quest: Rathalos' -toimintoa Extra Ops -tilassa. Suorita tehtävä onnistuneesti avataksesi muita Monster Hunteriin liittyviä tehtäviä.

Bonuspuvut

Suorita ilmoitettu tehtävä tai tehtävä avataksesi vastaavan puvun:

    Amanda: Extra Op 67 S -arvolla
    AUSCAM: Pääopas: Barricade Destruction
    Huono haju: Extra Op 61 S -arvolla
    Taistelupuku kypärällä: Tulee satunnaisesti taistelemaan SS -sijoitusotteluita Outer Opsissa
    Taistelupuku: Pääoppi: ensimmäinen Peace Walkerin taistelu
    Bikinit: Sillalla, kun olet suorittanut Extra Op 68: n S -luokalla
    Choco-siru: Extra Op 45, S-arvo
    Vaihteisto: Extra Op 125, S -arvo
    J. Väsymys: Saatavana oletuksena
    Lehti: Extra Op 14, S -arvo
    Liolaeus (Rathalos): Extra Op 121 S -arvolla
    Miller: Extra Op 68 S -arvolla
    Alasti (AUSCAM): Extra Op 30
    Alasti (suklaa): Outer Op
    Alasti (lehti): Ulompi op
    Alasti (käärme): Pääopas: Trooppinen pilvinen sumumetsä
    Alasti (jakaja): Extra Op 29 tai Outer Op
    Alasti (Tiger Stripe): Pääopas: Amanda
    Neo Moss: Käytä CODECia kommunikoidaksesi haamujen kanssa, kunnes he sanovat 'Loppu' Extra Op 62: ssa
    Snake: Betonialueella, jossa puutavara on pinottu Extra Op 16: een
    Sneaking Suit: Pääopas: Taisteluhelikopteri: Mi-24A
    Splitter: Extra Op 29 tai Extra Op 59: n laatikon päälle
    Neliö: Extra klo 30
    Uimahousut: Sillalla Extra Op 67: n suorittamisen jälkeen S -arvolla
    Tiger Stripe: Bananal Fruta De Oro -lajitteluvaja toimistossa pohjoispäässä Main Op: Pursuing Amanda
    Tigrex: Extra Op 123 S -luokalla
    T-paita: Extra Op 1: n toinen kerros
    Smokki: Luku 4
Bonusaseet

Suorita osoitettu tehtävä tai tehtävä avataksesi vastaavan aseen:

Käsiaseet

    Ilmaiskun merkki: Pääopas: Chrysalis
    Banaani: Extra 35
    C96: Extra Op 20, S -arvo
    Mukautettu M1911A1: Extra Op 34 tai Extra OP 50
    EZ Gun (LR): Extra Op 32
    EZ Gun (MR): Käytä unen CODEC -toimintoa, ja Paz pudottaa sen Extra Op 67 -tilaan
    K. Pistooli: Ulko -op
    M19: Extra klo 9
    M1911A1: Pääopas: Ota yhteyttä Sandinista Commanderiin
    PB/6P9: Pääopas: Zadornov -haku 6
    PM: Extra klo 16
    Tarjonnan merkki: Pääopas: Laboratorio

Haulikot

    CAW: Ulkoinen op
    M37: Extra klo 28
    SPAS-12: ylimääräinen 62
    Twin Barrel (STN): Extra klo 23
    Twin Barrel: Bananeru Furutassa (länsikamari) Main Opissa: takaa -ajaminen Amanda

Rynnäkkökiväärit

    ADM63: Extra 45
    ADM65: Ulko -op
    FAL: Bananeru Furuta de Oron alue Extra Op 36: ssa
    G11: Extra Op 48 S -arvolla
    M16A1 (kranaatti ja laser): Extra Op 55 S -arvolla
    M16A1 (kranaatti): Extra 25
    M16A1 (laser -tähtäin ja haulikon kiinnitys): Extra Op 46
    M16A1 (haulikokiinnike): Extra Op 23: n sillan alla
    M16A1 (savukranaatti ja laser): Extra Op 66 S -arvolla
    M16A1 (savukranaatti): Extra klo 26
    M653 (kranaatti): Extra 47
    M653 (haulikko): Extra 48
    M653 (savukranaatti): Extra 49
    M653: Extra 59
    Musketti: Rathalosin satunnainen pudotus; pään, siipien murtaminen ja hännän leikkaaminen lisää mahdollisuutta
    Patriot: Tainnuta hänet Extra Op 68: ssa ja tarkista sitten hänen ruumiinsa muotoilu
    RK47 (kranaatti): Ulompi op
    RK47 (savukranaatti): Ulko -op
    RK47: Extra Op 13 tai Extra Op 39
    RPK: Maanalainen kulku Extra Op 37: ssä
    SUG: Extra Op 47 S -arvolla

Konepistooleja

    M10 (tynnyrin kansi): Bananeru Furuta de Oro Extra Op 36: ssa
    M10: Amandan takaa -ajaminen Seineessä
    M1928A1: Pääopas: Perussuodatus
    MP5A2: Lisäoptio 57 tai 49
    MP5SD2: Extra Op 37, S -arvo
    Uz61: Extra klo 15

Raskaat konekiväärit

    EMW -ase: Extra Op 79, S -arvo
    M134: Extra klo 75
    M60 (panssarilävistys): Extra 43
    M60: Pääopas: viidakon junaradat
    M63A1: Ulko -op
    MG3 (panssarilävistys): Extra 44
    MG3: Extra klo 31
    PKM: Extra klo 28

Tarkkuuskiväärit

    M1C (kestävyyden palautuminen): Extra 46
    M1C: Materiaalien kuljetuslaite pääopissa: Laitos
    M21: Pääopas: Zadornov -haku 4
    M700 (elämän palautus): Extra Op 41
    M700: ylimääräinen 58
    Mosin: Pääopas: Battle Tank T-72U
    PTRD1941: Extra 50
    PTRS1941: Extra Op 49 S -arvolla
    Kiskopistooli: Extra Op 115, S -arvo
    Stealth Gun: Pääopas: Zeke Fight
    SVD (pimeänäkö): Outer Op
    SVD: Extra Op 35
    WA2000: Extra Op 65, S -arvo

Ohjuksia

    C. Gustav (FR. Fulton): Extra Op 98
    C.Gustav (MP): Extra On 24
    C. Gustav: Pääoppi: Chrysalis
    FIM-43: Pääopas: Helikopteritaistelu Mi-24A
    M202A1 (sijoitus 3 ja 4): Extra Op 62, S -taso tai asiakirja Extra Op 107: ssä
    M47: Extra Op 111 S -arvolla
    RPG2: Extra klo 30
    RPG7: ylimääräinen 38
    Sling Band: Satunnainen pudotus Gear Rexiltä; pään, kynsien murtaminen ja hännän leikkaaminen lisää mahdollisuutta
    Sling -viesti: Tigrexin satunnainen pudotus; pään, kynsien murtaminen ja hännän leikkaaminen lisää mahdollisuutta
    XFIM-92A: Ulko-op

Heittää aseita

    Ilmaiskun merkki: Pääopas: Laboratorio
    Peura: Pääopas: Pupa
    EM Net: Extra Op 83, S -sijoitus
    Lepotila: Extra Op 27 S -arvolla
    Savu (väri): Suolla Ghar El Sena -kartalla Main Op: Zadornov
    Savu: Tutkimuslaitos pääopistossa: sieppaus
    Tainnutus: Ohjaamon toisessa kerroksessa pääopistossa: Amanda tai Extra Op 22
    Tarjonnan merkki: Pääopas: Pupa
Bonuskohteet

Suorita osoitettu tehtävä avataksesi vastaavan erikoiskohteen:

    Hay Box (Assassin's Creed): Eagle sukeltaa rakennuksesta Main Op: Miners 'Residence tai Extra Op 50.
    Infinity Bandanna Sijoitus 1: Suorita Extra Ops 119 onnistuneesti S -luokalla. Tämä tuote antaa rajoittamattoman määrän ammuksia. Tbe Infinity Bandanna -suunnittelutiedot vaaditaan.
    Kilpi (väreillä): Täytä Extra Op 55 onnistuneesti.
    Stealth Camo Rank 5: Suorita Extra Ops 50 onnistuneesti S -arvolla. Stealth Camouflage -suunnittelutiedot ja metamateriaalitekniikan taito (Extra Ops 49) vaaditaan.
    Stealth Mat Rank 1: Suorita päätoimenpiteet 33. Stealth Matin suunnittelutiedot ja metamateriaalitekniikan taito (Extra Ops 49) vaaditaan.
Arvomerkki

Suorita osoitettu tehtävä avataksesi vastaavat tunnukset. Jokainen tunnus lisää myös luetellun määrän sankaripisteitä.

    Rynnäkkökiväärien asiantuntija: Saavuta kaikkien rynnäkkökiväärien enimmäistaso (+2 500 sankaripistettä).
    Base Master: Voita 50 ottelua Base (BASE Heroism Points) -sääntöjen mukaisesti (+2 500 sankaripistettä).
    Capture Pro: Voita 50 ottelua Capture (CAP Heroism Points) -sääntöjen mukaisesti (+2 500 sankaripistettä).
    CO-OP In Specialist:, 250 CO-OP Ins (+500 sankaripistettä).
    CO-OPS-asiantuntija Sijoitus A: Ystävyys 1 000 000 (+12 000 sankaripistettä).
    CO-OPS-asiantuntija Sijoitus B: Ystävyys 500 000 (+5500 sankaripistettä).
    CO-OPS-asiantuntija Sijoitus C: Ystävyys 250 000 (+1500 sankaripistettä).
    Koodinimikokoelman asiantuntija Sijoitus A: Vastaanota kaikki koodinimet (+20 000 sankaripistettä).
    Koodinimikokoelman asiantuntija Sijoitus B: Vastaanota 50% kaikista koodinimistä (+7 250 sankaripistettä).
    Codename Collection Specialist Rank C: Vastaanota 10% kaikista koodinimistä (+1 000 sankaripistettä).
    CQC Master Rank A: Käytä CQC: tä yli 1000 kertaa (+5 000 sankaripistettä).
    CQC Master Rank B: Käytä CQC: tä yli 500 kertaa (+2 500 sankaripistettä).
    CQC Master Rank C: Käytä CQC: tä yli 100 kertaa (+500 sankaripistettä).
    Deathmatch Master: Voita 50 ottelua Deathmatch -sääntöjen mukaisesti (+2 500 sankaripistettä).
    Räjähteiden asiantuntija: Saavuta kaikkien sijoitettavien aseiden enimmäistaso (+2 500 sankaripistettä).
    Fulton Recovery Specialist Rank A: Suorita Fulton Recovery -operaatioita 1000 ihmiselle (+2500 sankaripistettä).
    Fultonin elvytysasiantuntija Sijoitus B: Suorita Fulton -palautuksia 500 henkilölle (+1 250 sankaripistettä).
    Fultonin elvytysasiantuntija Sijoitus C: Suorita Fultonin palautuksia 100 henkilölle (+250 sankaripistettä).
    Kranaattiasiantuntija: Saavuta kaikkien heittoaseiden enimmäistaso (+2 500 sankaripistettä).
    Käsiaseasiantuntija: Saavuta kaikkien käsiaseiden enimmäistaso (+2 500 sankaripistettä).
    Headshot Master Rank A: 1000 pääosumaa (+5 000 sankaripistettä).
    Pääosuma -mestari Sijoitus B:, 500 pääosumaa (+2 500 sankaripistettä).
    Headshot Master Rank C: 100 pääosumaa (+500 sankaripistettä).
    Hold-Up Master Rank A: Pidä 500 vihollissotilasta (+10 000 sankaripistettä).
    Hold-Up Master Rank B: Pidä kiinni 250 vihollissotilasta (+5 000 sankaripistettä).
    Hold-Up Master Rank C: Pidä kiinni 100 vihollissotilasta (+1 000 sankaripistettä).
    Insignia -kokoelman asiantuntija Sijoitus A: Vastaanota kaikki tunnukset (+20 000 sankaripistettä).
    Insignia -kokoelman asiantuntija Sijoitus B: Saat 10% kaikista tunnusmerkeistä (+7250 sankaripistettä).
    Insignia -kokoelman asiantuntija Sijoitus C: Saat 10% kaikista tunnusmerkeistä (+1 000 sankaripistettä).
    Kohteen luoja: Kehitä kaikki kohteet (+1 000 sankaripistettä).
    Konekivääriasiantuntija: Saavuta kaikkien MG: iden enimmäistaso (+2 500 sankaripistettä).
    Ei-tappavien voimien mestari Rank A: Suorita onnistuneesti 200 tehtävää tappamatta ketään (+5 000 sankaripistettä).
    Ei-tappavien voimien mestari Sijoitus B: Suorita 100 tehtävää onnistumatta tappamatta ketään (+2 500 sankaripistettä).
    Ei-tappavien voimien mestari Rank C: Suorita 50 tehtävää onnistumatta tappamatta ketään (+500 sankaripistettä).
    Mech -metsästysasiantuntija: Ota kaikki mekot (+1 000 sankaripistettä).
    Medic Master Rank A: Yhdistetty 200 elvytystä, pelastuslaatikon käyttöä ja Battle Cry -käyttöä (+500 sankaripistettä).
    Medic Master Rank B: Yhteensä 100 elvytystä, pelastuslaatikon käyttöä ja Battle Cry -käyttöä (+500 sankaripistettä).
    Medic Master Rank C: Yhteensä 50 elvytystä, pelastuslaatikon käyttöä ja Battle Cry -käyttöä (+500 sankaripistettä).
    Ohjusasiantuntija: Saavuta kaikkien ohjus- ja raketti -aseiden enimmäistaso (+2500 sankaripistettä).
    Tehtävän suoritus Pro: Suorita onnistuneesti yli 500 tehtävää (+3 000 sankaripistettä).
    Tehtävän suorittamisen asiantuntija Sijoitus A: Suorita kaikki tehtävät 'S-luokalla' sekä yksin- että yhteistyötilassa (+10 000 sankaripistettä).
    Tehtävän suoritusasiantuntija Sijoitus B: Suorita kaikki tehtävät onnistuneesti vähintään luokalla A sekä yksin- että yhteistyötilassa (+5 000 sankaripistettä).
    Tehtävän suoritusasiantuntija Sijoitus C: Suorita kaikki tehtävät sekä yksittäisissä että yhteisoperaatioissa (+2 500 sankaripistettä).
    Hirviöiden metsästysasiantuntija Sijoitus A: Metsästää 200 hirviötä (+2 500 sankaripistettä).
    Hirviöiden metsästysasiantuntija Sijoitus B: Metsästää 100 hirviötä (+1 250 sankaripistettä).
    Monsterin metsästysasiantuntija Sijoitus C: metsästä 50 hirviötä (+250 sankaripistettä).
    Äiti -kannan kehitysasiantuntija: Paranna äiti -perusta viimeiseen kehitysvaiheeseen (+1 000 sankaripistettä).
    Äiti -tukikohdan päällikkö: Myönnetään kaikesta kehityksestä Äiti -tukikohdassa viimeiseen vaiheeseen (+5 000 sankaripistettä).
    Alasti harrastaja: Suorita 200 tehtävää alasti (+500 sankaripistettä).
    Ei palautuspäällikön sijoitus A: Suorita 200 tehtävää onnistuneesti ilman palautuskohteita (+5 000 sankaripistettä).
    Ei palautuspäällikön sijoitus B: Suorita 100 tehtävää onnistuneesti ilman palautuskohteita (+2500.
    Ei palautuspäällikköluokka C: Suorita 50 tehtävää onnistuneesti ilman palautuskohteita (+500 sankaripistettä).
    OUTER OPS -asiantuntija Sijoitus A: Suorita 100% Outer Ops -tehtävistä (+5 000 sankaripistettä).
    OUTER OPS -asiantuntija Sijoitus B: Suorita 50% Outer Ops -tehtävistä (+2500 sankaripistettä).
    OUTER OPS -asiantuntija Sijoitus C: Suorita 25% Outer Ops -tehtävistä (+500 sankaripistettä).
    Osien palautusasiantuntija Sijoitus A: Kerää 49 mekaanista osaa (+2 500 sankaripistettä).
    Osien palautusasiantuntija Sijoitus B: Kerää 30 mekaanista osaa (+1 250 sankaripistettä).
    Osien palautusasiantuntija Sijoitus C: Kerää 15 mekaanista osaa (+250 sankaripistettä).
    Haulikkoasiantuntija: Saavuta kaikkien haulikkojen maksimitaso (+2 500 sankaripistettä).
    Käärmeenmuodostusasiantuntija: Hanki 250 Snake Ins (+1 250 sankaripistettä).
    Tarkkuuskiväärien asiantuntija: Saavuta kaikkien ampumakiväärien enimmäistaso (+2500 sankaripistettä).
    Stealth Master Rank A: Suorita 100 tehtävää onnistuneesti ilman vihollisen huomaamista (+5 000 sankaripistettä).
    Stealth Master Rank B: Suorita 50 tehtävää onnistuneesti ilman vihollisen huomaamista (+2 500 sankaripistettä).
    Stealth Master Rank C: Suorita 25 tehtävää onnistuneesti ilman vihollisen huomaamista (+500 sankaripistettä).
    Tainnutussauvan asiantuntija: Saavuta tainnutussauvan enimmäistaso (+200 sankaripistettä).
    Konepistooliasiantuntija: Saavuta kaikkien SMG: iden enimmäistaso (+2 500 sankaripistettä).
    Synkronoinnin asiantuntija: Hanki 250 käärmeen synkronointia (+2500 sankaripistettä).
    Joukkueen Deathmatch Master: Voita 50 ottelua Team Deathmatch -sääntöjen mukaisesti (+2 500 sankaripistettä).
    VS Battle Master Rank A: Suorita 500 tappoa, nukkumista ja tyrmäystä VS -tilassa (+250 sankaripistettä).
    VS Battle Master Rank B: Suorita 250 tappoa, nukkumista ja tyrmäystä VS -tilassa (+250 sankaripistettä).
    VS Battle Master Rank C: Suorita 100 tappoa, nukkumista ja tyrmäystä VS -tilassa (+250 sankaripistettä).
    VS Enthusiast Sijoitus A: Pelaa 250 VS -ottelua (+2 500 sankaripistettä).
    VS Enthusiast Sijoitus B: Pelaa 100 VS -ottelua (+1 250 sankaripistettä).
    VS Enthusiast Sijoitus C: Pelaa 50 VS -ottelua (+250 sankaripistettä).
    VS Fulton Recovery Specialist Sijoitus A: Suorita 100 Fulton -palautusta VS -tilassa (+2 500 sankaripistettä).
    VS Fulton Recovery Specialist Sijoitus B: Suorita 50 Fulton -palautusta VS -tilassa (+1 250 sankaripistettä).
    VS Fulton Recovery Specialist Sijoitus C: Suorita 10 Fulton -palautusta VS -tilassa (+250 sankaripistettä).
    VS Master Rank A: Voita 200 VS -ottelua (+2500 sankaripistettä).
    VS Master Rank B: Voita 100 VS -ottelua (+1 250 sankaripistettä).
    VS Master Rank C: Voita 50 VS -ottelua (+250 sankaripistettä).
    VS Rookie: Suorita ensimmäinen taistelu VS -pelissä (+50 sankaripistettä).
    WAC-koordinaattori: Muodosta naispuolinen MSF-tiimi (+2 500 sankaripistettä).
    Aseiden luoja: Kehitä kaikki aseet (+1 000 sankaripistettä).
    Aseiden mestari: Saavuta kaikkien aseiden enimmäistaso (+5 000 sankaripistettä).
Koodinimet

Suorita määritetty tehtävä avataksesi vastaavan koodinimen:

    Muurahainen: Käytä usein lyhyen kantaman aseita ja suosi yhteistyötä liittolaisten kanssa tuhotaksesi viholliset ei-tappavalla voimalla.
    Karhu: Käytä usein CQC: tä ja suosittele vihollisten tuhoamista ei-tappavalla voimalla.
    Mehiläinen: Käytä usein lyhyen kantaman aseita ja suosi yhteistyötä liittolaisten kanssa vihollisten poistamiseksi tappavalla voimalla.
    Perhonen: Käytä usein lyhyen kantaman aseita ja suosittele vihollisten tuhoamista ei-tappavalla voimalla.
    Kissa: Käytä usein keskipitkän kantaman aseita ja suosittele vihollisten tuhoamista ei-tappavalla voimalla.
    Hirvi: Käytä usein keskipitkän kantaman aseita ja suosi yhteistyötä liittolaisten kanssa tuhotaksesi viholliset ei-tappavalla voimalla.
    Doberman: Taistele loppuun asti kaikenlaisilla aseilla ja tee yhteistyötä liittolaisten kanssa vihollisten poistamiseksi tappavalla voimalla.
    Ankerias: Käytä usein tainnutussauvoja ja suosittele vihollisten tuhoamista ei-tappavalla voimalla.
    Firefly: Käytä usein tainnutussauvoja ja suosi yhteistyötä liittolaisten kanssa tuhotaksesi viholliset ei-tappavalla voimalla.
    Fox: Taistele loppuun asti käyttämällä kaikenlaisia ​​aseita tuhotaksesi vihollisesi ei-tappavalla voimalla.
    Foxhound: Taistele loppuun asti kaikenlaisilla aseilla ja suosi yhteistyötä liittolaisten kanssa tuhotaksesi viholliset ei-tappavalla voimalla.
    Lokki: Käytä usein pitkän kantaman aseita ja suosi yhteistyötä liittolaisten kanssa tuhotaksesi viholliset ei-tappavalla voimalla.
    Hawk: Käytä usein pitkän kantaman aseita ja suosittele vihollisten poistamista tappavalla voimalla.
    Koira: Taistele loppuun asti käyttämällä kaikenlaisia ​​aseita tuhoamaan viholliset tappavalla voimalla.
    Kenguru: Käytä usein CQC: tä ja suosi yhteistyötä liittolaisten kanssa tuhotaksesi vihollisesi ei-tappavalla voimalla.
    Mustekala: Käytä usein räjähtävää voimaa käyttäviä aseita ja suosittele vihollisten tuhoamista ei-tappavalla voimalla.
    Orca: Käytä usein räjähtäviä aseita ja suosittele vihollisten poistamista tappavalla voimalla.
    Piranha: Käytä usein räjähtäviä aseita ja suosittele yhteistyötä liittolaisten kanssa vihollisten poistamiseksi tappavalla voimalla.
    Puma: Käytä usein keskipitkän kantaman aseita ja suosittele vihollisten poistamista tappavalla voimalla.
    Raven: Käytä usein pitkän kantaman aseita ja suosittele yhteistyötä liittolaisten kanssa vihollisten poistamiseksi tappavalla voimalla.
    Skorpioni: Käytä usein lyhyen kantaman aseita ja suosittele vihollisten poistamista tappavalla voimalla.
    Nieleminen: Käytä usein pitkän kantaman aseita ja suosittele vihollisten tuhoamista ei-tappavalla voimalla.
    Valas: Käytä usein räjähtävällä voimalla olevia aseita ja suosittele yhteistyötä liittolaisten kanssa tuhotaksesi viholliset ei-tappavalla voimalla.
    Susi: Käytä usein keskipitkän kantaman aseita ja suosi yhteistyötä liittolaisten kanssa vihollisten poistamiseksi tappavalla voimalla.
Rekrytoidaan Hideo Kojima

Valitse Infiltrate The Crater Base -tehtävän interaktiivisen kulissien aikana kuorma -auto, jonka rekisterikilpi on Centro America 63824 Peace Sentinel, jotta voit rekrytoida Hideo Kojiman.

Rakkaus Deterrence -kappale

Näytä kaikki Pazin päiväkirjan merkinnät. Tulet huomaamaan, että hänen viimeinen toiveensa oli laulaa MSF: n jäsenille ja avata 'Love Deterrence' (Koi No Yokushi Ryoku) -kappale soundtrackissa.

Nähdään naisia ​​alusvaatteissaan

Hanki S -sijoitus Date With Paz -tehtävässä nähdäksesi hänet alusvaatteissaan. Siirry lisäksi Äiti -tukikohdan Henkilöstön hallinta -näyttöön. Etsi Amanda, tohtori Strangelove ja Cecile ja paina sitten Kolmio (2) nähdäksesi heidät alusvaatteissaan.

Pazin päiväkirja

Päihitä kovemmat versiot A.I. Pomot. Päiväkirjanauhat löytyvät A.I. palkoja, kun keräät levyt.

Pupin voittaminen

Tämä temppu vaatii lain tai RPG: n, M16: n, annokset ja tarjonnan merkin. Odota, kunnes Pupa pysähtyy, ja laukaise sitten raketti sen edessä olevasta suuresta sylinterikonsolista. Vältä sähköiskuja, älä lopeta liikkumista. Kun se käynnistää valaistussauvansa, ota muutama läheltäsi M16 -laitteella ja aseta sitten lattialle maahan, kunnes valaistus lakkaa, ja jatka ampumista. Jos annokset ja/tai ammukset ovat vähissä, käytä tarramerkkiä kutsuaksesi lisää. Kun se on tuhottu, laukaise raketti pään päällä olevaan luukkuun. Sinun on otettava 'ohjelmat'; ei ole väliä mitkä otat pois.

Palkinnot

Suorita onnistuneesti yksi seuraavista tehtävistä saadaksesi pokaalin:

    Vic Boss (platina): Jokaisen palkinnon.
    PÄÄOPS Kaikki sijoitus A (pronssi): Tyhjennetty kaikki PÄÄOPS arvolla A tai korkeammalla.
    PÄÄOPS Kaikki sijoitus S (hopea): Tyhjennetty kaikki PÄÄOSAT sijalla S.
    EXTRA OPS All Cleared (pronssi): Tyhjensi kaikki EXTRA OPS -tehtävät.
    EXTRA OPS All Rank A (pronssi): Tyhjensi kaikki EXTRA OPS -tehtävät arvolla A tai korkeammalla.
    EXTRA OPS All Rank S (hopea): Poistettu kaikki EXTRA OPS -tehtävät sijalla S.
    Iso pomo (kulta): Tyhjensi kaikki MAIN OPS- ja EXTRA OPS -tehtävät sijalla S.
    Fulton Recovery Veteran (pronssi): saavutti 300 Fulton -palautusta.
    Hold-Up Artist (pronssi): saavutti 100 pidätystä.
    Tappava valvoja (pronssi): Saavutti 100 tappoa.
    Tainnutusasiantuntija (pronssi): Saavutti vähintään 100 tainnutushyökkäystä tai unta aiheuttavaa hyökkäystä.
    Pukujen keräilijä (pronssi): hankittu jokainen puku.
    Erityishenkilöstön rekrytoija (hopea): Kokoaa kaikki erityishenkilöstön jäsenet.
    Hideo Kojima (pronssi): Rekrytoitu Hideo Kojima.
    Mech Catcher (pronssi): kaapattu mech.
    Pazin ajatukset (pronssi): Lue koko Pazin päiväkirja.
    Hueyn ajatukset (pronssi): Lue Hueyn rakkauskirje.
    Strangeloven ajatukset (pronssi): Lue kaikki Strangeloven muistelmat.
    Hirviömetsästäjä (pronssi): Tyhjensi kaikki metsästystehtävät.
    CQC Six Shot (pronssi): Suoritettiin CQC kuusi kertaa peräkkäin.
    Uskonhyppy (pronssi): suoritti uskonhypyn.
    Minusta tuntuu ... turvalliselta (pronssi): Pahvilaatikon käyttö antaa sinulle sisäisen rauhan tunteen.
    Epäsuora hyökkäys (pronssi): Hyökkää vihollissotilaita räjäyttämällä öljykummun tai kuorma -auton (vain yksinpeli).
    OUTER OPS Sortie (pronssi): Suoritti tehtävän OUTER OPSissa.
    Elite Forces (hopea): Tyhjennä 'Capture the Enemy Base 06' OUTER OPSissa käyttämällä vain sotilaita.
    Elinkeinonharjoittaja (pronssi): Tehti kauppaa.
    Toimitus (pronssi): Lähetti tuotteen Toimituksen avulla.
    Paz Mania (pronssi): Sijoitus S päivämääränä Pazin kanssa.
    Kaz Mania (pronssi): Sijoitus S päivämääränä Kazin kanssa.
    Se näyttää herkulliselta! (Pronssi): Hyvin keitetty annos.
    VERSUS OPS Kaikki säännöt (pronssi): Pelataan käyttämällä kaikkia VERSUS OPSin sääntöjä.
    Jumalallinen tuuli (pronssi): Keräsi sotilaan jumalallisen tuulen avulla.

Lisäksi on 18 salaista pokaalia:

    Armeija ilman rajoja (pronssi): Selvä prologi: Armeija ilman rajoja.
    Maa ilman armeijaa (pronssi): Tyhjennetty luku 1: Maa ilman armeijaa.
    Phantom Hero (pronssi): Tyhjennetty Luku 2: Phantom Hero.
    Nation Reborn (pronssi): Kirjoitettu luku 3: Nation Reborn.
    Rauhan illuusio (pronssi): Tyhjennetty luku 4: Rauhan illuusio.
    Ulkoinen taivas (pronssi): Kirkas luku 5: Ulkoinen taivas.
    MAIN OPS All Rank A (pronssi): Tyhjensi kaikki MAIN OPS -tehtävät sijalla A tai korkeammalla.
    Epäonnistuiko taas? (Pronssia): Saavutti 50 tai enemmän peliä.
    Etkö voi muuta tehdä? (Pronssi): Rullataan 100 kertaa tai enemmän yhdessä tehtävässä.
    Antaa minulle äärettömän ammuksen (hopea): Älä koskaan huolehdi siitä, että luodit loppuvat koskaan.
    Salainen naamiointi (hopea): Älä koskaan huolehdi siitä, että sinut havaitaan uudelleen.
    Kuwabara, Kuwabara (pronssi): Kuunnellut radiota lähellä aaveita.
    Olen kuollut vakavasti (pronssi): Heitin akanakranaatin ZEKE: lle (vain yksinpeli).
    Olet melko hyvä (pronssi): Ammu vihollinen suoraan takaosan keskelle.
    Lanseerattu ZEKE (pronssi): Metallivaihteisto ZEKE.
    Valmis ZEKE (hopea): Räätälöidyt ZEKE: n pää- ja jalkaosat erityisillä AI -aseosilla.
    Vic Vos (kulta): Saavutti yhteensä 20000 tai enemmän toveruutta.
    Basiliskinsyöjä (pronssi): voitettu Pupa, Chrysalis, Cocoon, Peace Walker.
    Teräs syöjä (hopea): Voitti kaikki tekoälyt.